WITAMY U MISIÓW

 

 

 

 

 

  

 

 

NAUCZYCIEL: Bożena P.

Grupa IV Misie jest samodzielna, grzeczna i bardzo chętna do różnorakich zabaw.

 

 

 

 

NOC W PRZEDSZKOLU

:-)

 

 

 

 

MALI ODKRYWCY

"Waga"

W miesiącu MAJ:

 

1. Muzyka, która łączy.

2. Uczciwość na co dzień.

3. W domu najlepiej

4. Świętujmy razem Dzień 

     Dziecka.

 

 

 

 

 

 

 

 

W miesiącu maju zapoznajemy dzieci z różnymi gatunkami muzyki - od klasycznej po współczesną. Rozwijamy twórczą wyobraźnię muzyczną w trakcie improwizacji rytmicznych, melodycznych, tanecznych i wokalnych. Wzbogacamy wiedzę o instrumentach muzycznych. Kształtujemy postawy społeczne zgodne z uniwersalnymi wartościami, takimi jak uczciwość, prawdomówność, szacunek. Budujemy w grupie atmosferę opartą na wzajemnym zaufaniu. Doskonalimy umiejętności rozpoznawania, nazywania i okazywania uczuć. Wzmacniamy więzi emocjonalne z rodziną, zachęcamy do kultywowania zainteresowań, tradycji i zwyczajów. Doskonalimy umiejętność współdziałania w grupie, pozytywnej rywalizacji.

 

 

 

 

DZIEŃ RODZINY

 

 

 

ZABAWY

NA DWORZE

 

 

W miesiącu KWIECIEŃ:

 

1. Ekologiczny świat.

2. Historia ukryta w 

    legendach.

3. Świat dla odważnych.

4. Łąka pełna życia.

 

 

 

 

 

W miesiącu kwietniu kształtujemy postawy, zachowania i nawyki proekologiczne. Budzimy świadomość narodową i wzbogacamy wiedzę o własnym kraju. Poznajemy różne rejony Polski, ich historię, tradycje i legendy. Wzbogacamy pozytywną samoocenę i wiarę we własne możliwości. Doskonalimy umiejętność prowadzenia obserwacji przyrodniczych. Uczymy się nowych wierszyków i piosenek. Słuchamy czytanych przez nauczyciela i gości opowiadań, bajek i baśni. Częściej bawimy się na powietrzu. Lubimy śpiewać, tańczyć i rysować.

W miesiącu MARZEC:

 

1. Oblicza sztuki.

2. Nasze zwierzęta.

3. Ważna sprawa odpowiedzialność.

4. Radosna Wielkanoc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W miesiącu marcu kształtujemy wrażliwość estetyczną dzieci i umiejętność pozytywnego odbierania sztuki. Wyrabiamy dbałość o estetykę najbliższego otoczenia. Rozwijamy poczucie odpowiedzialności za życie posiadanych zwierząt. Wzbogacamy wiedzę przyrodniczą o zwierzętach. Uczymy się poszanowania przyrody i opiekuńczego stosunku do zwierząt. Dbamy o kształcenie samooceny i wiary we własne możliwości. Przygotowujemy się do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

 

 

 

WIELKANOC W SŁONECZKACH

 

 

 

 

 

DZIEŃ KOBIET

I DZIEŃ CHŁOPAKA :-)

 

 

 

 

W CZASIE WOLNYM...

 

 

 

 

AKADEMIA AQUAFRESH

 

W miesiącu STYCZEŃ:

 

1. Zdrowie jest najważniejsze.

2. Zawsze pamiętam o babci i  

    dziadku.

3. W drodze do sukcesu.

4. Świat w książkach zapisany.

 

 

 

 

W miesiącu styczniu dostarczamy dzieciom wiadomości o zdrowym stylu życia, kształtujemy i utrwalamy prawidłowe nawyki żywieniowe, uświadamiamy znaczenie ruchu na świeżym powietrzu. Wzmacniamy więzi emocjonalne z najbliższymi członkami rodziny, zachęcamy do podtrzymywania rodzinnych tradycji i zwyczajów. Rozwijamy wyobraźnię i kreatywność w trakcie różnorodnych działań twórczych, zainteresowanie książką jako źródłem wiedzy, przeżyć i doświadczeń. Przygotowujemy się do występu Jasełek w MDK i wspólnego kolędowania dnia 14.01.2016 r.

 

 

 

 

KOCHANE

BABCIE I DZIADKOWIE

 

 

 

 

 

JASEŁKA W MDK

W miesiącu GRUDZIEŃ:

 

1. Moje zainteresowania
2. Zgoda wszystkim potrzebna
3. Choinkowe czary

4. Mierzymy czas

5. W poszukiwaniu mądrości

 

 

 

 

 

 

 

W grudniu w naszej grupie odbyło się zajęcie otwarte, na którym razem z mamusiami piekliśmy pierniczki, rozmawialiśmy na temat świąt w rodzinie, śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Wspólnie ubieraliśmy grupową choinkę. Po upieczeniu dekorowaliśmy pierniczki i je degustowaliśmy. Były pyszne. Dziękujemy rodzicom za przybycie na nasze zajęcia.

 

 

 

 

ŚWIĄTECZNY DZIEŃ

U MISIÓW :-)
ŚWIĄTECZNE CIASTECZKA W WYKONANIU

MISIÓW ;-)

W miesiącu LISTOPAD:

1. Mały człowiek czy też duży, dobrze, gdy pomocą służy.

2. Hula, psoci, hałasuje, to jesienny wiatr figluje.

3. Parasole czas wyciągać, jesień w pełni, deszcz nadciąga.

4. Wszyscy razem się bawimy, wszystkie strachy przegonimy.

 

NA GRUPOWEJ PIZZY ;)

W miesiącu PAŹDZIERNIK:

 

1. Owocowy tydzień

2. Warzywnie to  zdrowo

3. Złocista jesień

4. Jesienna pogoda

 

 

 

 

 

 

 


W miesiącu październiku poznamy nową porę roku - Jesień. Będziemy doskonalić rozpoznawanie i nazywanie drzew owocowych, owoców i warzyw. Poznamy znaczenie spożywania warzyw i owoców dla zdrowia. Wspólnie przyrządzimy sałatkę owocową, będziemy degustować owoce i warzywa. Weźmiemy udział w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.JESIENNA KOMPOZYCJA  dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie jesienią. Kształtowanie poczucia piękna i estetyki.

 

 

 

 

JESIENNIE U MISIÓW...

MISIE ROBIĄ SAŁATKĘ OWOCOWĄ

OWOCOWO i WARZYWNIE


W miesiącu WRZESIEŃ:


1. Witamy w przedszkolu

2. Witamy kolegów

3. Mydło lubi zabawę

4. O książkach

5. Bezpieczny przedszkolak

 

 

 

Dzieci asymilują się do nowych warunków i poznają rówieśników, personel przedszkola, jego pomieszczenia oraz uczą się nowych zabaw, wierszyków i piosenek. Poznaliśmy zabawy integracyjne „Czy chudy, czy gruby”, „Zapraszam dzieci”, „Dzień dobry” oraz wierszyk Słoneczko świeci”, „Kotek Mruczek”, śpiewają piosenkę pt. „Piosenka na powitanie”. 


CODZIENNE ZABAWY :-)