ZAKOŃCZENIE  ROKU  SZKOLNEGO

23.06.2015 r. -

spotkanie w ramach profilaktyki jamy ustnej

WYJŚCIE  DO  KINA  25.05.2015

NOC  W  PRZEDSZKOLU

FESTYN  RODZINNY 2015

"ŚLADAMI  BYTOMIA"

WYCIECZKI PO  BYTOMIU  Z PRZEWODNIKIEM

"CAŁA POLSKA CZYTA  DZIECIOM"

PALMIARNIA - GLIWICE 10.04.2015

Podsumowanie konkursu

"Zbieranie nakrętek" 01.04.2015

II miejsce kółka tanecznego w konkursie: "Dziecięce inspiracje muzyką klasyczną"

23.03.2015 r.

POWITANIE WIOSNY

19.03.2015 r.

"WSZYSTKIE DZIECI KOCHAJĄ ZIMĘ"

- przedstawienie dla podopiecznych

Warsztatów Terapii Zajęciowej

w Bytomiu

17.03.2015 r.  - KONCERT W OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOLE MUZYCZNEJ I i II STOPNIA  IM. FRYDERYKA CHOPINA

12.03.2015 r.

PIERWSZE  ZAJĘCIA  W SZKOLE

ZAJĘCIA  NA  LODOWISKU

30.01.2015 - BAL

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

30 stycznia 2015 r. odbył się bal charytatywny zorganizowany przez nasze przedszkole. Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 29

w Bytomiu składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy         w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tak ważnej dla naszego Przedszkola imprezy,

wzięli udział w balu charytatywnym

i swoim udziałem w zabawie                  i licytacji zebrali środki              na ratowanie życia dzieci

w Sudanie Południowym.

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK -    STYCZEŃ 2015

DZIEŃ  BABCI  I  DZIADKA

ŚWIĄTECZNY  OBIAD

SPOTKANIA ŚWIĄTECZNE 2014

9 grudnia 2014 r. uczestniczyliśmy

w koncercie edukacyjnym "Muzyka mową dźwięków  - jak dziś słuchać Gorczyckiego". Koncert został dofinansowany ze środków GMINY BYTOM i ze środków WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO.

8 grudnia 2014 r. grupę  IV "MISIÓW" w ramach zajęć otwartych odwiedzili rodzice.

MIKOŁAJ  2014

BARBÓRKA 2014

ANDRZEJKI  2014

TWÓRCZY RODZIC - zajęcia plastyczno - techniczne dla rodziców

25 listopada 2014 roku, obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 111 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

20 listopada 2014 r.  odbyła się uroczystość przyjęcia do przedszkolnej społeczności dzieci z najmłodszej grupy "SŁONECZKA". .

19  listopada 2014 r.  odbyła się III edycja Miejskiego Konkursu „Bezpieczny Krok Naprzód” pod Patronatem Prezydenta Bytomia Pana Damiana Bartyli.  Konkurs zorganizowało Przedszkole Miejskie nr 29 w Bytomiu przy  współpracy z Urzędem Miasta w Bytomiu - Pełnomocnikiem Prezydenta ds. bezpieczeństwa z Panem Tadeuszem Ostrowskim i z Komendą Miejską Policji w Bytomiu z st. sierż. Panią Anną Lenkiewicz. W konkursie udział wzięło  sześć bytomskich przedszkoli. Przedszkole Miejskie nr 8, 12, 21, 36, 51 i 63. Dzieci wykazały się ogromną wiedzę, każde dziecko otrzymało upominek oraz kolorowankę  złożoną z prac dzieci. Atrakcją konkursu był Sznupek, pokaz sprzętu policyjnego oraz występy czirliderek PM – 29. Na zakończenie konkursu zorganizowano dla wszystkich poczęstunek.

Przedszkole Miejskie nr 29 w Bytomiu dziękuje wszystkim za udział w konkursie.

Zdjęcie archiwum UM

Warsztaty muzyczne

17.10.2014 r.- dzieci uczestniczyły w specjalnie przygotowanym dla nich koncercie w wykonaniu zespołu „Lorien Trio”.

21.10.2014 r. - Policjanci z Bytomia oraz maskotka śląskiej policji pies "Sznupek"w ramach działań „Bezpieczne dzieciaki”, spotkali się z dziećmi naszego przedszkola.  Stróże prawa podczas spotkania przekazali najmłodszym podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa.

17.10.2014 r. - zwiedzaliśmy koszary

i braliśmy udział w pokazie sprzętu wojskowego. W ramach pokazu każde dziecko miało okazję zapoznać się z podstawowym i zasadniczym sprzętem
uzbrojenia jakim dysponuje 34. Śląski Dywizjon Rakietowy OP oraz innym wyposażeniem wojskowym.

17.10.2014 r. - Turniej gier planszowych w Szkole Podstawowej nr 4 w Bytomiu.

16.10.2014 r. - próbna ewakuacja w przedszkolu. Spotkanie ze strażakami.

W ramach współpracy naszego przedszkola z Paniami biorącymi udział w „ Programie Aktywności Lokalnej" 7 października 2014 r. odbyło się czytanie bajek w grupach.  Dzieci z uwagą i zainteresowaniem wysłuchały bajek. Bardzo miło i ciepło przyjęły gości.

Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.

30.09.2014 r. o godz. 12.00 nasze przedszkole brało udział w wyjątkowym wydarzeniu - wszystkie dzieci o tej samej godzinie szczotkowały ząbki. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na konieczność mycia zebów - zapobiegania próchnicy. Ustanowiliśmy Rekord Guinnessa ! 257 500 dzieci szczotkowało zęby !

25.09.2014 r.-  odbyło się spotkanie rodziców i dzieci z dietetykiem Panią mgr Ewą Walus. W tym roku po raz trzeci ruszyła ogólnopolska kampania edukacyjna „Uwaga Nadwaga!”. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości dotyczącej właściwych nawyków żywieniowych.

22.09.2014 - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

22.09.2014 r. obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Był to dzień pełen radości i niespodzianek, który rozpoczął się od konkursów i zabaw w grupach . Dużą niespodzianką dla dzieci była inscenizacja wiersza      J. Tuwima pt. „Rzepka” przedstawiona przez pracowników przedszkola. Pracownicy wcielili się w role bohaterów co przyniosło dzieciom wiele radości i zadowolenia. Na zakończenie uroczystości odbyły się wspólne śpiewy i tańce. W tym dniu humor nas nie opuszczał.

19.09.2014 - SPRZĄTANIE ŚWIATA

19. 09.2014r. braliśmy udział w corocznej akcji „Sprzątanie Świata”. Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki do zbierania śmieci. Tak przygotowani ruszyliśmy do oczyszczania okolicy przedszkola. Byliśmy zadowoleni, że możemy pomóc w dbaniu o czystość naszej Ziemi.